رادیو بادیو ۱۴۳

اسفند ۳, ۱۳۹۹

سلام، بعد از یک وقفه چند ماهه دوباره در خدمت شما عزیزان هستیم.

در قسمت ۱۴۳ رادیو بادیو می‌شنوید:

۱- آینده کسب و کارها پس از کووید: همه چیز به عنوان خدمت!

۲- گل دقیقه ۴۵ در خانه، مرز باریک میان رستگاری و سقوط..

۳- پیشاهنگی از فضا، تلاش فرازمینی‌ها برای یافتن ما


همراهان این قسمت از رادیو بادیو:

  • محمودرضا فرهادی
  • مسعود زمانی

۱ . آینده کسب و کارها پس از کووید: همه چیز به عنوان خدمت!

ارائه کننده: محمودرضا فرهادی

کووید ۱۹ چه خوشمان بیاید و چه نیاید، تغییرات جدی در محیط ایجاد کرده‌اند و جدا از آسیب‌های فراوان، فرصت استفاده از مدل‌های کسب و کار جدیدی را برای شرکت‌ها فراهم کرده است. شرکت معظم رولزرویس سال‌هاست که از مدل کسب و کاری جالبی به نام Power By the Hours استفاده می‌کند که باعث شده است در سال میلادی گذشته جزو معدود شرکت‌های صنعت هواپیمایی باشد که همچنان سودده باقی بماند، در این قسمت ابعاد این مدل کسب و کار و البته چشم‌انداز محتمل آن برای بخش‌های دیگر صنعت را تحلیل می‌کنیم.


۲-  گل دقیقه ۴۵ در خانه، مرز باریک میان رستگاری و سقوط

ارائه کننده: محمودرضا فرهادی

میزبان بودن در فوتبال یک مزیت فوق‌العاده و برتری شاید حتی ناعدلانه برای تیم‌ها بوده و هست ولی اینطور نیست که این همیشه به نفع شما باشد. در این قسمت از رادیوبادیو با تحلیل بیش از ۳۰۰هزار مسابقه فوتبال در سطح اول قاره اروپا و در رقابت‌های ملی و باشگاهی به بیان گزارش جالبی از یک شرکت مدیریتی در باره اهمیت مرگبار گل دقیقه ۴۵ و اتفاقات پس از آن پرداخته و راهکارهای مدیریتی برای کنترل تبعات اتفاقات اینچنین چه در زمین فوتبال و چه در سازمان‌ شما ارائه خواهد گردید.


۳- پیشاهنگی از فضا، تلاش فرازمینی‌ها برای یافتن ما ؛

ارائه کننده:  مسعود زمانی

آیا ما تنها هستیم؟ این سئوالی است که شاید به اندازه تاریخ کیهان‌شناسی قدمت دارد، از نخستین روزی که بشر با ابزارهایی توانست دنیای فرای زمین را اکتشاف کند عطش و در عین حال ترس دائمی هم همراهش بود که در این فرآیند هوش و حیات فرازمینی را هم بیابد. و البته شاید یک هوش فرازمینی زودتر از ما، ما را پیدا کند.

تلاش‌های بخصوص ۶۰ ساله اخیر بشر هنوز جواب قطعی برای تنها بودن و نبودن ما نیافته است ولی با این‌حال هراز چند گاهی نشانه‌هایی توسط دانشمندان برای این مهم یافت می‌شود. یکی از بحثبرانگیزترین رخدادها در این حوزه شئی ناشناس با نام «اومواموا – Oumuamua» بوده است که رفتار عجیب و مشکوک آن منجر به نظریه پردازی‌های جالبی درباره منشا و حتی نیت! آن شده است.

دراین قسمت رادیوبادیو درباره این کاوشگر محتمل فضایی‌ها صحبت خواهیم کرد.

نظرتان را بنویسید

ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نمی شود فیلد های ضروری مشخص شده اند *